מכונות אספרסו ללא עופרת

 

לה פבוריטה היחידה בישראל בעלת תקן עופרת במים

 

בהלת העופרת במים - כמה נקודות חשובות

 
לאחרונה תפסו בכותרות אתרי החדשות השונים את עניין העופרת במים, משרד הבריאות החריז "יש סכנה בשתיית קפה ממכונות מוסדיות, ובעיקר סכנה לנשים בהריון" אין מדובר בסכנה מיידית אך משרד הבריאות דרש לבצע בדיקה למכונות אספרסו שונות מייצרנים וייבואנים שונים כדי להפחית את כמות העופרת במים, ובכלל להבין מאיפה זה מגיע.
 

באילו מכונות אספרסו נמצא עופרת במים

 
מכונות הקפה השונות בעיקר אלו התעשייתיות בהן משתמשים מסעדות ובתי קפה בכל רחבי הארץ, הצינורות והמרכיבים השונים מכילים עופרת.
מדובר בעיקר במכונות חדשות, העופרת מצויה בעיקר במכונות חדשות, חברת לה פבוריטה היחידה בארץ שמייצרת מכונות אספרסו שעברו תקן המאשר כי הן עומדות בתקן החדש.
 

השפעות בריאותיות

 
השפעות בריאותיות: צריכת עופרת עלולה לפגוע בחלקים שונים בגוף בעיקר השפעה בריאותית, באנשים מבוגרים יכולה להשפיע על הלב, ומחלות שונות של כלי דם ועלייה בלחץ הדם, ישנם סכנות גדולות לילדים ולעובר (נשים בהריון) חלק מהעופרת משתחרר מרקמות עצם של האם כדי לעזור לעובר לבנות שלד, במקרה של מי שתיה מעופרת יש לעופרת יכולת לעבור לעובר דרך השלייה ויש סכנה.
 

תקן 5452 ריכוז עופרת במים

 
התקן אומר שמי השתייה לא יעל על 10 מיקרוגרם לליטר מים כך גם נקבע הרמה המירבית בתקן האירופאי.
במי שתייה אחרים (לא קפה) מותר עד 20 מקרוגרמים לליטר וזאת בשל העובדה של כמות הצריכה של אותו משקה עד 2 ליטר ליום כאשר הצריכה של משקאות אחרים נמוכה יותר.
 

מכונות אספרסו ללא עופרת

 
חדשות טובות, לא בכול המכונות שנבדקו נמצא עופרת במים, בכ30% מהמכונות שנבדקות בעסקים שונים נמצאו תקינות וכמות העופרת לליטר היה פחות מ 10 מיקרוגרם לליטר בכ20% מהמכונות ישנו ריכוז של עופרת שהיה נמוך מ 20% למיקרוגרם לליטר.
בשאר המכונות השונות שנבדקו, הייתה חריגה ברמות העופרת והיו בטווח של 20-150 מיקרוגרם לליטר אחד.
החלקים של המתכת והחיבורים שבתוך המכונה עלולים לשחרר עופרת למים, ייתכן שתכולת העופרת בחלקי המכונות השונות משתנה ממכונה למכונה וזאת מהשוני בין חומרי הגלם מהם מורכבת המכונה ישנה השפעה גם בתהליך הייצור ותחזוקת המכונה לאורך שנים.
 

פתרון

 
לאחר שמשרד הבריאות הודיע כי יש סכנה בשתיית קפה ממכונות תעשייתיות הנמצאות בבתי קפה ומסעדות, חוייבו כל הייבואנים וייצרנים של מכונות אספרסו לבצע בדיקה ולדאוג שאין כלל עופרת במים גם במכונות חדשות, מסתבר שעם הזמן ושימוש במכונות הקפה לאורך זמן, לא נמצא עופרת במים ממכונות שנבדקו בעבר שיש, המסקנה היא שמכונה חדשה מכילה יותר עופרת שעובר למי השתייה שלנו, אך מכונות משומשות כלל לא מכילים עופרת במי הקפה שיוצאים מהמכונה.
 

לה פבוריטה - היחידים בעלי תקן עופרת במי מכונות אספרסו

 
התקן של מכונות הקפה שונה, כל ייבואן או ייצרן של מכונות אספרסו מחוייב לעמוד בתקן הזה.

מכונות האספרסו של לה פבוריטה עברו שינויים בתהליך הייצור וכיום היחידה בארץ שמציירת מכונות קפה ללא עופרת במים המכונות נבדקות ונמצאו תקינות גם במכונות החדשות שיוצאות לשוק הרחב.
 

שדרגו עוד היום למכונה חדשה עם תקן במכונה ישנה

 
 
מכונת אספרסו ראש אחד
 
גובה: 45 ס'מ / 45 ס'מ
עומק: 50 ס'מ
אורך : 40 ס'מ
תכולת דוד : 7.5 ליטר
 
 
 
מכונת אספרסו 2 ראשים קומפקטית
 
גובה: 49 ס'מ / 45 סמ'
עומק: 54 ס'מ / 50 סמ'
אורך : 61 ס'מ / 54 סמ'
תכולת דוד : 11 ליטר
 
 
 
 
גובה: 48 ס'מ
עומק: 53 ס'מ
אורך : 68 ס'מ
תכולת דוד : 16.5 ליטר
 
 
 
מכונת אספרסו 3 ראשים
 
גובה: 48 ס'מ
עומק: 53 ס'מ
אורך : 96 ס'מ
תכולת דוד : 22.5 ליטר
 
 
 
 
- שדרוג המכונה ישנה לחדשה בהתאם למצב המכונה הישנה.
 

שדרגו את מכונות האספרסו במכונה בעלת תקן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


אולם תצוגה ומכירות - הקישון 18 בני ברק

טלפון: 03-6182398